Blog

Jakie są różnice między olejem samochodowym syntetycznym a półsyntetycznym?

Oleje samochodowe różnią się między sobą nie tylko jakością, ale też składem. Dużą popularnością cieszą się oleje syntetyczne i półsyntetyczne, które odpowiednio dobrane mogą skutecznie zabezpieczyć silnik samochodowy przed zatarciem. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, czym różnią się między sobą olej syntetyczny i olej półsyntetyczny. Życzymy udanej lektury.

Co może wskazywać na zapchany filtr paliwa w samochodzie?

Filtr paliwa to ważny element każdego pojazdu. Jego głównym zadaniem jest oczyszczanie płynów eksploatacyjnych z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dbać o filtr paliwa i systematycznie go wymieniać. Jakie są główne przyczyny zapchanego filtra paliwa? Co należy zrobić w takiej sytuacji ? Zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania w poniższym […]

Czym się kierować przy wyborze smaru silikonowego?

Olej to z pozoru nieistotna rzecz, jednak zależy od niego praca silnika, a to ten jest napędem naszego samochodu. Obecnie na rynku nie brakuje tego typu produktów, co wiąże się z tym, że ciężko znaleźć ten właściwy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, chcąc mieć pewność, że wlewamy do silnika, to co najlepsze.

Czym charakteryzują się oleje Fuchs?

Olej wpływa na pracę samochodu, dlatego nie powinniśmy używać randomowego produktu. Odpowiedni olej to przedłużenie żywotności silnika, mniejsza eksploatacja podzespołów oraz ekonomiczna jazda. Kupując odpowiedni produkt, można cieszyć się płynną jazdą, a także uniknąć wielu usterek. Kierowcy, ze względu na jego plusy, doceniają olej Fuchs. Czym on się cechuje? Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Jaki olej wybrać do mokrego sprzęgła?

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważny dla sprawności pojazdu. To ten produkt odpowiada za czystość poszczególnych podzespołów silnika, a także — zmniejszenie współczynnika tarcia, które prowadzi do zużywania się części. Szczególnie warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego oleju do mokrego sprzęgła. Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów?

Jak zadbać o prawidłowe smarowanie quadów?

Gwarancją sprawności każdego pojazdu jest jego regularny serwis. Niezależnie od tego, czy mowa o samochodach osobowych, czy też quadach bieżące przeglądy to podstawa. W przypadku quadów wymiana wadliwych części oraz cykliczne uzupełnianie oleju i płynów eksploatacyjnych to jednak nie wszystko. Równie ważne okazuje się smarowanie elementów zawieszenia. Wśród części, które wymagają smarowania, wymienić można np. łańcuch […]