Jak utrzymać wnętrze auta w czystości?

czyszczenie samochodu

Utrzymanie porządku w aucie nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy codziennie w drodze do pracy zjada się śniadanie lub po szkole odbiera spragnione przekąsek dzieciaki. Utrudnione zadanie mają też właściciele czworonogów. Nie pomaga w tym również kapryśna pogoda, a wnoszonego pod butami piasku nie sposób wyeliminować. Mimo że czyszczenie wnętrza samochodu to praca syzyfowa, nie należy z niej rezygnować, gdyż bałagan w samochodzie nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może być siedliskiem groźnych drobnoustrojów. Jak utrzymać w czystości wnętrze auta? Poniżej przedstawiamy kilka zasad, dzięki którym łatwiej zadbać o porządek w samochodzie.

Utrzymanie porządku we wnętrzu auta – z tymi zasadami jest to możliwe!

O czystości w samochodzie świadczy przede wszystkim robienie regularnych porządków i bieżące usuwanie pojawiających się zabrudzeń. Nie warto czekać na hałdy śmieci, lepiej od razu zabierać ze sobą wszystkie papierki lub resztki jedzenia. Chcąc uniknąć plam, warto też zrezygnować z jedzenia w samochodzie. I choć łatwiej to powiedzieć niż zrobić, samo ograniczenie spożywania posiłków w aucie z pewnością przyniesie już efekty. Zwłaszcza gdy przestanie się zjadać kanapki i hot-dogi z tłustymi sosami lub batoniki z roztopioną czekoladą. Jeśli jednak nie da się uniknąć jedzenia w aucie, należy pamiętać o tym, by po każdym takim posiłku posprzątać okruszki i wyczyścić plamy.

Złota zasada jest taka, by nie odkładać usuwania zabrudzeń na później. Pozostawione ślady po jedzeniu lub błocie głęboko wnikają w struktury materiału, powodując trwałe uszkodzenia, które wraz z upływem czasu są trudniejsze do usunięcia. Ponadto równie ważne jest stosowanie odpowiedniej chemii samochodowej dedykowanej do konkretnego rodzaju tapicerki. W naszej hurtowni kosmetyków samochodowych nie brakuje preparatów czyszczących i impregnatów, które chronią przed wchłanianiem zanieczyszczeń w przyszłości. Ich zastosowanie z pewnością ułatwi utrzymanie porządku. Oprócz tego nie można też zapominać o regularnym odkurzaniu wnętrza. Najlepiej robić to raz na dwa tygodnie. Częściej za to należy usuwać kurz z kokpitu oraz dezynfekować kierownicę i skrzynię biegów.