Jak dbać o łożyska w samochodzie?

Łożyska w samochodzie mają za zadanie ograniczyć tarcie pomiędzy ruchomymi elementami i zabezpieczać je przed uszkodzeniem. Ważne jest jednak, aby odpowiednio zabezpieczać łożyska samochodowe, co może mieć duży wpływ na ich żywotność i prawidłowe działanie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, w jaki sposób należy dbać o łożyska i jakich smarów używać. Życzymy udanej lektury. (więcej…)

Od czego zależy częstotliwość wymiany oleju silnikowego?

Olej silnikowy to niezwykle ważny płyn eksploatacyjny, który zmniejsza tarcie pomiędzy elementami jednostki napędowej i może wydłużyć żywotność silnika. Ważne jest, aby regularnie wymieniać olej silnikowy i dopasowywać jego rodzaj do danego auta. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, od czego zależy częstotliwość wymiany oleju i podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze oleju. (więcej…)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego oleju silnikowego?

Oleje silnikowe różnią się między sobą wieloma parametrami. Mają odmienną lepkość, klasę oraz różnią się składem. Ważne jest, aby olej silnikowy był odpowiednio dopasowany do modelu pojazdu, ale też powinien mieć wysoką jakość. Jak wybrać dobry olej silnikowy do samochodu? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania. (więcej…)

Jakie znaczenie dla pracy silnika ma właściwy olej?

Odpowiednie smarowanie to podstawa to zachowania właściwości silnika i utrzymania go w dobrym stanie mechanicznym. Jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na stan silnika samochodowego, jest olej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, jakie znaczenie dla pracy silnika ma odpowiedni olej i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. (więcej…)

Jakie są różnice między olejem samochodowym syntetycznym a półsyntetycznym?

Oleje samochodowe różnią się między sobą nie tylko jakością, ale też składem. Dużą popularnością cieszą się oleje syntetyczne i półsyntetyczne, które odpowiednio dobrane mogą skutecznie zabezpieczyć silnik samochodowy przed zatarciem. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, czym różnią się między sobą olej syntetyczny i olej półsyntetyczny. Życzymy udanej lektury. (więcej…)

Co może wskazywać na zapchany filtr paliwa w samochodzie?

Filtr paliwa to ważny element każdego pojazdu. Jego głównym zadaniem jest oczyszczanie płynów eksploatacyjnych z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dbać o filtr paliwa i systematycznie go wymieniać. Jakie są główne przyczyny zapchanego filtra paliwa? Co należy zrobić w takiej sytuacji ? Zachęcamy do sprawdzenia odpowiedzi na te pytania w poniższym wpisie. (więcej…)

Czym się kierować przy wyborze smaru silikonowego?

Olej to z pozoru nieistotna rzecz, jednak zależy od niego praca silnika, a to ten jest napędem naszego samochodu. Obecnie na rynku nie brakuje tego typu produktów, co wiąże się z tym, że ciężko znaleźć ten właściwy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, chcąc mieć pewność, że wlewamy do silnika, to co najlepsze. (więcej…)

Czym charakteryzują się oleje Fuchs?

Olej wpływa na pracę samochodu, dlatego nie powinniśmy używać randomowego produktu. Odpowiedni olej to przedłużenie żywotności silnika, mniejsza eksploatacja podzespołów oraz ekonomiczna jazda. Kupując odpowiedni produkt, można cieszyć się płynną jazdą, a także uniknąć wielu usterek. Kierowcy, ze względu na jego plusy, doceniają olej Fuchs. Czym on się cechuje? Dlaczego warto po niego sięgnąć? (więcej…)

Jaki olej wybrać do mokrego sprzęgła?

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważny dla sprawności pojazdu. To ten produkt odpowiada za czystość poszczególnych podzespołów silnika, a także — zmniejszenie współczynnika tarcia, które prowadzi do zużywania się części. Szczególnie warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego oleju do mokrego sprzęgła. Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? (więcej…)

Jak zadbać o prawidłowe smarowanie quadów?

Gwarancją sprawności każdego pojazdu jest jego regularny serwis. Niezależnie od tego, czy mowa o samochodach osobowych, czy też quadach bieżące przeglądy to podstawa. W przypadku quadów wymiana wadliwych części oraz cykliczne uzupełnianie oleju i płynów eksploatacyjnych to jednak nie wszystko. Równie ważne okazuje się smarowanie elementów zawieszenia. Wśród części, które wymagają smarowania, wymienić można np. łańcuch i kalamitki. Jak wygląda ich smarowanie i dlaczego nie warto rezygnować z tej czynności? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. (więcej…)

Producenci

Orlen producent2 Grupa AMTRA logo producent4 producent5  
FUCHS logo producent8 producent9 OKS Sędziszów  

 

Aktualności

12/05/2022

Szkolenie produktowe MOTUL

22 kwietnia 2022 r. w siedzibie naszej Spółki odbyło się szkolenie produktowe MOTUL. Technologia & Produkty były myślą przewodnią spotkania, które poprowadził Piotr Pyrka z Motul Deutschland. Prowadzący przedstawił nowości w szerokiej ofercie produktów Motul oraz omówił trendy ry...

05/03/2021

Historia logotypów Buwar na kanale “Herby, Flagi, Logotypy”

Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypów Naszej Firmy. Tylko na kanale “HERBY, FLAGI, LOGOTYPY” zobaczycie pierwszy i historyczny znak graficzny Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego “BUWAR”:

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: sklep@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

Klaudiusz Urbanowicz

tel. 691-40-79-76
e-mail: klaudiusz.urbanowicz@buwar.pl  

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun: Przemysław Krzyżanowski

 

tel. 693-842-833
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA