Czym charakteryzują się oleje Fuchs?

Olej wpływa na pracę samochodu, dlatego nie powinniśmy używać randomowego produktu. Odpowiedni olej to przedłużenie żywotności silnika, mniejsza eksploatacja podzespołów oraz ekonomiczna jazda. Kupując odpowiedni produkt, można cieszyć się płynną jazdą, a także uniknąć wielu usterek. Kierowcy, ze względu na jego plusy, doceniają olej Fuchs. Czym on się cechuje? Dlaczego warto po niego sięgnąć? (więcej…)

Jaki olej wybrać do mokrego sprzęgła?

Dobór odpowiedniego oleju silnikowego jest niezwykle ważny dla sprawności pojazdu. To ten produkt odpowiada za czystość poszczególnych podzespołów silnika, a także — zmniejszenie współczynnika tarcia, które prowadzi do zużywania się części. Szczególnie warto poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego oleju do mokrego sprzęgła. Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? (więcej…)

Jak zadbać o prawidłowe smarowanie quadów?

Gwarancją sprawności każdego pojazdu jest jego regularny serwis. Niezależnie od tego, czy mowa o samochodach osobowych, czy też quadach bieżące przeglądy to podstawa. W przypadku quadów wymiana wadliwych części oraz cykliczne uzupełnianie oleju i płynów eksploatacyjnych to jednak nie wszystko. Równie ważne okazuje się smarowanie elementów zawieszenia. Wśród części, które wymagają smarowania, wymienić można np. łańcuch i kalamitki. Jak wygląda ich smarowanie i dlaczego nie warto rezygnować z tej czynności? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. (więcej…)

Dlaczego wybór środków do mycia nadwozia jest tak ważny?

Czysty samochód cieszy oko, ale warto pamiętać, że jego regularne mycie ma też kluczowe znaczenie dla jego sprawności. W przeciwnym razie elementy nadwozia mogą korodować, a to skróci ich żywotność. Do umycia samochodu nie wystarczy tylko woda. I o ile kurz można usunąć przy jej użyciu, o tyle większe zabrudzenia już nie. Wtedy konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Dlaczego ich właściwy dobór ma znaczenie? O tym, jak ważne jest mycie auta przy zastosowaniu profesjonalnych kosmetyków, piszemy poniżej. (więcej…)

Czym i jak czyścić felgi samochodowe?

Mycie auta to nie tylko pozbycie się zabrudzeń z szyb i karoserii. Pielęgnacja powinna obejmować także felgi. Kurz i piasek to niejedyne zabrudzenia, które się na nich pojawiają. O wiele trudniejsze do usunięcia są ciemne, metaliczne zanieczyszczenia, które powstają wskutek kontaktu klocków z tarczami hamulcowymi podczas hamowania. Jak się ich pozbyć? Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiemy Ci, w jaki sposób i przy użyciu jakich preparatów czyścić felgi samochodowe. (więcej…)

Czym się kierować przy wyborze płynu do spryskiwaczy?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z podstawowych płynów eksploatacyjnych. Ma on istotny wpływ na komfort prowadzenia pojazdu, a tym samym odpowiada za bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Jego rolą jest oczyszczanie szyb z kurzu, pyłu i innych zabrudzeń, które mogą ograniczać widoczność kierowcy. Wybór płynu do spryskiwaczy pozornie wydaje się prosty, jednak ze względu na różnorodność dostępnych produktów i ich cen zakup odpowiedniego może sprawiać problemy. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze płynu do spryskiwaczy? Sprawdzamy to poniżej. (więcej…)

Jak często wymieniać filtr kabinowy?

Rolą filtra kabinowego jest oczyszczanie powietrza wewnątrz samochodu. Filtr wyłapuje zanieczyszczenia takie jak kurz i pył z zasysanego powietrza, które przez układ wentylacyjny trafia do kabiny pojazdu. Dzięki niemu kierowca i pasażerowie mogą oddychać świeżym, wolnym od nieprzyjemnego zapachu powietrzem. Aby filtr kabinowy pochłaniał zanieczyszczenia przez cały czas z taką samą dokładnością, tak jak pozostałe filtry samochodowe musi być regularnie wymieniany. Co wskazuje na konieczność wymiany? Jak często należy to robić? Sprawdzamy poniżej. (więcej…)

Jak wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów?

Szarpnięcia przy ruszaniu czy też długie przełączanie przełożeń to sygnały, które wskazują na konieczność wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów. Chcąc uniknąć niewłaściwego działania skrzyni biegów, lepiej jednak wymieniać olej przekładniowy regularnie zgodnie z zaleceniami producenta samochodu oraz w zależności od rodzaju samej skrzyni biegów. Najczęściej zaleca się wymianę oleju po przejechaniu 50-100 tys. km. W tym celu można skorzystać z dwóch metod: tradycyjnej lub dynamicznej. Którą z nich wybrać? O tym, jak prawidłowo wymienia się olej w automatycznej skrzyni biegów, piszemy poniżej. (więcej…)

Jak chronić tapicerkę samochodową przed zabrudzeniami?

Tapicerka w samochodzie zwykle szybko się niszczy i zmienia swój pierwotny wygląd. Skóry na fotelach mogą się ścierać, a materiał może tracić kolor. Problematyczne okazują się też zabrudzenia. Kapiący sos z hot-doga, wylana kawa, a może ślady po czekoladzie? Taki scenariusz zapewne zna każdy z nas, kto na co dzień korzysta z auta. Zanim jednak podejmie się decyzję o chemicznym czyszczeniu tapicerki, warto samodzielnie spróbować o nią zadbać. Jak to zrobić? O tym, jak zabezpieczać tapicerkę samochodową przed zabrudzeniami oraz jak ją czyścić, gdy już się pojawią, piszemy poniżej. (więcej…)

Jak zadbać zimą o uszczelki w aucie?

Uszczelki w samochodzie pełnią istotne funkcje. Przede wszystkim chronią przed przedostawaniem się zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza auta, a także wyciszają i zapewniają odpowiednią izolację termiczną. Na właściwości tych gumowych elementów ważny wpływ ma jednak pogoda. Zbyt wysokie lub spadające poniżej zera temperatury mogą prowadzić do ich uszkodzeń, które nie tylko wpływają na komfort użytkowania auta, ale również mogą prowadzić do kolejnych usterek. Aby temu zapobiec, należy o nie właściwie zadbać. Konserwacja uszczelek ma znaczenie przez cały rok, niemniej jest szczególnie ważna zimą. O tym, jak zadbać o uszczelki w sezonie zimowym, piszemy poniżej. (więcej…)

Producenci

Platinum producent2 Grupa AMTRA logo producent4 producent5  
FUCHS logo producent8 producent9 OKS Sędziszów  

 

Aktualności

12/05/2022

Szkolenie produktowe MOTUL

22 kwietnia 2022 r. w siedzibie naszej Spółki odbyło się szkolenie produktowe MOTUL. Technologia & Produkty były myślą przewodnią spotkania, które poprowadził Piotr Pyrka z Motul Deutschland. Prowadzący przedstawił nowości w szerokiej ofercie produktów Motul oraz omówił trendy ry...

05/03/2021

Historia logotypów Buwar na kanale “Herby, Flagi, Logotypy”

Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypów Naszej Firmy. Tylko na kanale “HERBY, FLAGI, LOGOTYPY” zobaczycie pierwszy i historyczny znak graficzny Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego “BUWAR”:

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: biuro@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

Klaudiusz Urbanowicz

tel. 691-40-79-76
e-mail: klaudiusz.urbanowicz@buwar.pl  

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun: Przemysław Krzyżanowski

 

tel. 693-842-833
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA