Podział płynów do chłodnic i ich charakterystyka

Płyny chłodnicze odgrywają niezwykle ważną rolę w przemyśle, motoryzacji oraz systemach klimatyzacji i ogrzewania. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury pracy urządzeń, poprzez odprowadzanie ciepła i ochronę przed przegrzewaniem. (więcej…)

Czym jest płyn hamulcowy i jakie jest jego zadanie?

Płyn hamulcowy to kluczowy element układu hamulcowego każdego pojazdu, który pełni istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Jego głównym zadaniem jest przenoszenie siły nacisku z pedału hamulca na tarcze lub bębny hamulcowe, co pozwala na kontrolowane wyhamowanie auta. (więcej…)

Jak często wymieniać płyn chłodniczy?

Płyn chłodniczy pełni kluczową rolę w układzie chłodzenia samochodu, odpowiadając za utrzymanie odpowiedniej temperatury silnika. Właściwa eksploatacja i regularna wymiana płynu chłodniczego mają istotne znaczenie dla długotrwałego i bezawaryjnego funkcjonowania pojazdu. (więcej…)

Na co zwrócić uwagę przed zakupem płynu do chłodnicy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na co zwrócić uwagę przed zakupem płynu do chłodnicy? Właściwy płyn chłodniczy jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania silnika, dlatego warto poświęcić chwilę, aby poznać najważniejsze aspekty związane z jego wyborem. (więcej…)

Kiedy należy wymienić płyn chłodniczy?

Wymiana płynu chłodniczego powinna być przeprowadzana regularnie, jednak określenie konkretnego momentu może być różne w zależności od kilku czynników. w naszym artykule przedstawiamy najważniejsze z nich. (więcej…)

Jak długo można przechowywać olej silnikowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak długo można przechowywać olej silnikowy przed jego użyciem? Odpowiedź na to pytanie może być kluczowa dla utrzymania sprawności i długowieczności pojazdu. (więcej…)

Jaką funkcję pełni smar do łożysk?

Smar do łożysk to nieodłączny element konserwacji maszyn i urządzeń mechanicznych. Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie tarcia i zużycia pomiędzy ruchomymi elementami, co prowadzi do zwiększenia wydajności oraz przedłużenia żywotności całego systemu. (więcej…)

Jak działają odmrażacze do szyb?

Odmrażanie przedniej szyby samochodu to zadanie, które stanowi codzienne uciążliwe wyzwanie w sezonie zimowym. Zamarznięte szyby uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się po drogach, dlatego przed wyjazdem koniecznie trzeba pozbyć się lodu. W takiej sytuacji pomocny może okazać się odmrażacz do szyb. Ale jak dokładnie działa ten preparat? (więcej…)

Jak uchronić samochód przed gryzoniami?

Gryzonie mogą wyrządzić wiele szkód w Twoim samochodzie, dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony pojazdu. Pozostawiają nieprzyjemny zapach oraz odchody, czasem potrafią także pogryźć kable lub elementy z tworzywa sztucznego. W tym artykule znajdziesz kilka porad i wskazówek, jak ustrzec się przed obecnością nieproszonych gości i ewentualnymi zniszczeniami. (więcej…)

Jak pozbyć się osadów metalicznych z felg?

Felgi samochodowe są stale narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. W trakcie eksploatacji pojazdu może się na nich pojawić metaliczny osad, który niszczy ich strukturę. Dlatego też ważne jest, aby regularnie czyścić felgi i usuwać z nich wszelkie zabrudzenia. W poniższym wpisie wyjaśniamy, jakie preparaty sprawdzą się podczas usuwania metalicznych osadów. Zachęcamy do lektury! (więcej…)

Producenci

Orlenproducent2Grupa AMTRA logoproducent4producent5 
FUCHS logoproducent8producent9OKSSędziszów 

 

Aktualności

12/05/2022

Szkolenie produktowe MOTUL

22 kwietnia 2022 r. w siedzibie naszej Spółki odbyło się szkolenie produktowe MOTUL. Technologia & Produkty były myślą przewodnią spotkania, które poprowadził Piotr Pyrka z Motul Deutschland. Prowadzący przedstawił nowości w szerokiej ofercie produktów Motul oraz omówił trendy ry...

05/03/2021

Historia logotypów Buwar na kanale “Herby, Flagi, Logotypy”

Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypów Naszej Firmy. Tylko na kanale “HERBY, FLAGI, LOGOTYPY” zobaczycie pierwszy i historyczny znak graficzny Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego “BUWAR”:

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: sklep@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

Klaudiusz Urbanowicz

tel. 691-40-79-76
e-mail: klaudiusz.urbanowicz@buwar.pl  

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun: Przemysław Krzyżanowski

 

tel. 693-842-833
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA