Jak dobrać właściwy olej do samochodu?

Olej w samochodzie osobowym powinno się wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta silnika, najczęściej co 15 tysięcy kilometrów, nie rzadziej niż raz w roku. By wymiana oleju miała sens, trzeba równocześnie wymienić jego filtr na nowy. Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób powinni oni dobrać nowy olej do swojego samochodu. W tym wpisie odpowiemy na to pytanie. (więcej…)

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpienie starego nowym jest trudne?

(więcej…)

Kiedy należy wymienić filtr paliwa?

Filtr paliwa znajduje się w każdym samochodzie, ponieważ paliwo kupowane przez nas na stacjach benzynowych nie jest nigdy całkowicie czyste. Znajdują się w nim różne cząsteczki pochodzenia organicznego, a także sporo wody. Jeżeli w naszym samochodzie znajduje się zużyty filtr paliwa, do silnika będzie trafiać nieoczyszczone paliwo, które może doprowadzić do jego poważnych usterek i awarii. (więcej…)

Jak prawidłowo zabezpieczyć samochód przed zimą?

Zima to szczególnie ciężki czas dla naszych samochodów. Warunki pogodowe są w tym okresie wyjątkowo trudne. Częste opady deszczu, śniegu, niska temperatura, szron i lód, a także sól, którą posypywane są polskie drogi – wszystkie te czynniki nie pomagają w utrzymaniu naszych pojazdów w dobrym stanie i mają zły wpływ na stan różnych elementów oraz części auta, które na skutek działania wilgoci i niskiej temperatury mogą ulec korozji. Jak temu przeciwdziałać? Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie samochodu jeszcze zanim nastanie zima. Proponujemy wykorzystać do tego dostępną w naszym sklepie nowoczesną chemię samochodową służącą do pielęgnacji i konserwacji samochodów. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co koniecznie trzeba zrobić przed sezonem zimowym. (więcej…)

Rodzaje i zastosowania chemii samochodowej

Samochody są obecnie najpopularniejszym środkiem transportu. Dają nam poczucie nieskrępowanej wolności, ponieważ dzięki nim możemy szybko przemieszczać się na duże odległości. Bez nich nasze codzienne życie byłoby o wiele mniej komfortowe. Każdy właściciel auta doskonale wie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja pojazdu. Kosmetyka samochodowa nie tylko sprawia, że jest czysty i lśniący, ale także wpływa na przedłużenie żywotności wielu części. Preparaty używane do pielęgnacji aut są popularnie nazywane chemią samochodową. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się jej rodzajom oraz zastosowaniom. (więcej…)

Do czego stosowany jest smar silikonowy?

Smary to specjalistyczne substancje, których zadaniem jest zmniejszanie tarcia między powierzchniami różnych przedmiotów poruszających się względem siebie i stykających się ze sobą. Dzięki ich zastosowaniu tarcie nie powoduje zniszczenia części i możliwa jest ich bezpieczna eksploatacja. Jednym z popularnych rodzajów smarów jest smar silikonowy, który ma wiele zastosowań. (więcej…)

Jak wybrać sprawdzony olej silnikowy?

Teoretycznie wymianę oleju silnikowego zwykle zlecamy mechanikom i to właśnie oni dobierają odpowiedni produkt do pojazdu. W praktyce jednak każdemu właścicielowi pojazdu przyda się, chociaż podstawowa wiedza na temat różnych dostępnych olejów. W ten sposób będziemy mogli uniknąć błędnych decyzji i niepotrzebnych wydatków. Nie zawsze mamy do mechaników aż tak duże zaufanie, aby całkowicie oddać sprawy w ich ręce. Oleje silnikowe w sklepie Buwar wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. W tym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas doboru odpowiedniego oleju do silników. (więcej…)

Kosmetyki samochodowe – czy warto je stosować?

Wybór różnorodnych kosmetyków jest obecnie na rynku bardzo szeroki. Czy jednak rzeczywiście warto je stosować? W jaki sposób dobierać odpowiednie środki pielęgnujące i czy wszystkie preparaty są równie skuteczne? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w naszym artykule.

Kosmetyki samochodowe – dlaczego warto?

Dobrej jakości kosmetyki samochodowe znacznie ułatwić nam regularne czyszczenie pojazdu, a część z nich może nawet realnie wpływać na trwałość poszczególnych elementów. Wielu osobom wydaje się, że nienaganny wygląd można zapewnić samochodowi wyłącznie oddając go w ręce specjalistów od auto detailingu. Tymczasem wiele prac pielęgnacyjnych jesteśmy w stanie wykonać sami. Nawet starszym, używanym autem można przywrócić atrakcyjny wygląd.

Dobrej jakości kosmetyki samochodowe należy stosować regularnie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Odpowiednio dobrane preparaty ułatwiają skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, działają zabezpieczająco, ochronnie, przeciwdziałają powstawaniu nowych zabrudzeń. Wiele z nich nie tylko czyści, ale i konserwuje elementy poszczególne elementy pojazdu.

Szeroki wybór kosmetyków samochodowych

Wybór kosmetyków samochodowych jest obecnie bardzo duży. Różnią się między sobą ceną, jakością, przeznaczeniem i marką. Można znaleźć odpowiedni preparat dedykowany praktycznie każdej części samochodu. Wyróżniamy specyfiki do pielęgnacji karoserii, szyb, reflektorów, opon, zderzaków, silnika, felg. Osobną grupę stanowią kosmetyki do pielęgnacji wnętrza pojazdu, a więc tapicerki i skóry, wewnętrznych stron szyb czy elementów plastikowych. Imponujący jest też wybór różnych rodzajów środków, takich jak np. woski, spraye, polerki.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki samochodowe?

Dobór kosmetyków samochodowych to bardzo ważna kwestia. Ich celem jest oczywiście poprawa wyglądu pojazdu i jego konserwacja. Niestety na rynku oprócz sprawdzonych i wiarygodnych preparatów dostępne są również wątpliwej jakości produkty. I chociaż ich cena zwykle jest zachęcająca, to jednak niejednokrotnie okazuje się, że w składzie zawierają substancje, które mogą szybko doprowadzić do przebarwień lakieru, pęknięć tapicerki i innych poważnych mankamentów w wyglądzie auta. A przecież nie to jest naszym celem.

Nie oznacza to jednak, że dobre kosmetyki samochodowe muszą być bardzo drogie. Najważniejsze jest, aby podczas doboru kosmetyków samochodowych w pierwszej kolejności zawsze kierować się ich skutecznością oraz renomą producenta, a dopiero na kolejnych etapach analizować cenę.

Zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z przeznaczeniem wybranego produktu. Producenci zwykle podają bardzo szczegółowe informacje na ten temat.

 

 

 

Płyn hamulcowy – jak często należy go wymieniać?

Jakość i poziom płynu hamulcowego przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Płyn hamulcowy jest zaliczany do najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie, a jednak kierowcom zbyt często zdarza się o nim zapominać. W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak często trzeba go wymieniać? (więcej…)

Czy do samochodu osobowego można wlać olej dla ciężarówki?

Niektórzy właściciele samochodów osobowych zastanawiają się, czy mogliby do swoich aut wlać olej dedykowany dla ciężarówek, gdyż akurat taki mają pod ręką. Już na wstępie przestrzegamy: to zdecydowanie zły pomysł. Samochody ciężarowe są eksploatowane zupełnie inaczej niż zwykłe osobówki. Dlatego też olej silnikowy, który jest w nich używany, ma służyć nieco innym celom.

Skład oleju

Oleje do różnych typów pojazdów różnią się od siebie składem. Jednym z ważnych składników oleju silnikowego są przeciwutleniacze. Ich zadaniem jest ochrona przed przeciążeniami cieplnymi. W samochodach osobowych są one okresowe. W autach ciężarowych przeciwutleniacze muszą zadbać o to, aby silnik wytrzymywał bardzo długie trasy i to aż do momentu, w którym kierowca wymieni po raz kolejny płyny w pojeździe. W olejach dla aut osobowych i ciężarowych różna jest też zawartość dyspersantów. Są one odpowiedzialne za zapobieganie sklejaniu się cząsteczek sadzy w większe skupiska. Jak łatwo można się domyślić, ciężarówki zużywają więcej paliwa, co bezpośrednio przekłada się na więcej sadzy w ich silnikach. Oznacza to, że oleje dla aut ciężarowych muszą być bogate w większą ilość dyspersantów. Olej do ciężarówki powinien być ponadto olejem wysokopopiołowym, aby zabezpieczać pierścienie tłokowe przed korozją i zbyt szybki wyeksploatowaniem się tulei cylindrów.

Różnice w wymianie oleju

Jeśli chodzi o pojazdy ciężarowe i osobowe, różnica nie istnieje tylko w składach olejów, ale również w częstotliwości ich wymiany. Właściciele aut osobowych wymieniają olej raz do roku lub co 10 tys. km. W ciężarówkach krótkodystansowych (np. budowlanych), robi się to co 30 tys. km, w zwykłych ciężarówkach dystrybucyjnych – co 50 tys. km, a dalekobieżnych gigantach – nawet co 100 tys. km. W wyborze najlepszego oleju dla danego typu silnika zawsze może pomóc renomowana hurtownia olejów, zachęcamy więc do kontaktu z naszymi specjalistami. Źle dobrany olej może znacząco wpłynąć na krótszą żywotność samochodu.

Producenci

producent2 producent4 producent5  
FUCHS logo producent8 producent9 OKS  

 

Aktualności

28/05/2020

Promocja PLATYNOWA TARCZA / GENERATOR OCHRONY

Uwaga promocja naszego partnera handlowego Platinum ORLEN OIL. PLATYNOWA TARCZA / GENERATOR OCHRONY! Kup produkty PLATINUM, zbierz wymagana liczbę punktów promocyjnych i… odbierz GENERATOR OZONU! Szczegóły u naszych przedstawicieli handlowych i na stronie producenta www.orlenoilpromocje.pl...

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

27/03/2019

Buwar sponsorem meczu Miedzi Legnica

Miło nam poinformować, że Buwar Sp. z o.o. była SPONSOREM MECZU o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Lechem Poznań. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2. Warto przypomnieć, że Nasza Spółka jako członek Klubu Biznesu Miedzi Legnica wspi...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: biuro@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 691-40-79-76
e-mail: marketing@buwar.pl 

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 693-842-833
e-mail: marketing@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA