Jak chronić tapicerkę samochodową przed zabrudzeniami?

Tapicerka w samochodzie zwykle szybko się niszczy i zmienia swój pierwotny wygląd. Skóry na fotelach mogą się ścierać, a materiał może tracić kolor. Problematyczne okazują się też zabrudzenia. Kapiący sos z hot-doga, wylana kawa, a może ślady po czekoladzie? Taki scenariusz zapewne zna każdy z nas, kto na co dzień korzysta z auta. Zanim jednak podejmie się decyzję o chemicznym czyszczeniu tapicerki, warto samodzielnie spróbować o nią zadbać. Jak to zrobić? O tym, jak zabezpieczać tapicerkę samochodową przed zabrudzeniami oraz jak ją czyścić, gdy już się pojawią, piszemy poniżej. (więcej…)

Jak zadbać zimą o uszczelki w aucie?

Uszczelki w samochodzie pełnią istotne funkcje. Przede wszystkim chronią przed przedostawaniem się zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza auta, a także wyciszają i zapewniają odpowiednią izolację termiczną. Na właściwości tych gumowych elementów ważny wpływ ma jednak pogoda. Zbyt wysokie lub spadające poniżej zera temperatury mogą prowadzić do ich uszkodzeń, które nie tylko wpływają na komfort użytkowania auta, ale również mogą prowadzić do kolejnych usterek. Aby temu zapobiec, należy o nie właściwie zadbać. Konserwacja uszczelek ma znaczenie przez cały rok, niemniej jest szczególnie ważna zimą. O tym, jak zadbać o uszczelki w sezonie zimowym, piszemy poniżej. (więcej…)

Czym samodzielnie wyczyścić tapicerkę w samochodzie?

Sierść, plamy po jedzeniu oraz zacieki po rozlanych napojach na tapicerce samochodowej – to zabrudzenia, których często nie da się uniknąć. Trudno utrzymać porządek we wnętrzu samochodu, jeśli korzysta się z niego nawet po kilka razy dziennie. Warto jednak pamiętać o tym, że kiedy dojdzie do takiego zabrudzenia, najlepiej nie czekać i pozbyć się go od razu. Szybka reakcja uniemożliwia wnikanie brudu w głębokie warstwy materiału, co eliminuje ryzyko jego uszkodzenia. Jak usunąć plamy z tapicerki i czy jedynym skutecznym rozwiązaniem jest jej pranie? Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym Twoja tapicerka będzie wyglądała jak nowa. (więcej…)

Jakie środki do czyszczenia kokpitu w aucie?

Czyste auto jest wizytówką każdego kierowcy. I o ile regularne mycie karoserii jest oczywistością, o tyle nie wszyscy pamiętają o regularności przy czyszczeniu wnętrza samochodu. Okazuje się, że usuwanie śmieci i resztek jedzenia nie wystarczy, by utrzymać czystość w aucie. Równie ważne jest systematyczne odkurzanie wycieraczek i tapicerki oraz usuwanie kurzu z kokpitu. Deska rozdzielcza to miejsce, w którym zbiera się najwięcej zabrudzeń, dlatego warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Jak dbać o kokpit i jakie preparaty do czyszczenia warto wybierać? Na te i inne pytania dotyczące czyszczenia kokpitu, odpowiadamy w dalszej części artykułu. (więcej…)

Jak utrzymać wnętrze auta w czystości?

Utrzymanie porządku w aucie nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy codziennie w drodze do pracy zjada się śniadanie lub po szkole odbiera spragnione przekąsek dzieciaki. Utrudnione zadanie mają też właściciele czworonogów. Nie pomaga w tym również kapryśna pogoda, a wnoszonego pod butami piasku nie sposób wyeliminować. Mimo że czyszczenie wnętrza samochodu to praca syzyfowa, nie należy z niej rezygnować, gdyż bałagan w samochodzie nie tylko wygląda nieestetycznie, ale także może być siedliskiem groźnych drobnoustrojów. Jak utrzymać w czystości wnętrze auta? Poniżej przedstawiamy kilka zasad, dzięki którym łatwiej zadbać o porządek w samochodzie. (więcej…)

Jak często zmieniać olej w skrzyni biegów?

Olej jest płynem, który w mechanice pojazdów odgrywa kluczową rolę. Dzięki niemu wszelkie elementy różnych układów funkcjonują sprawnie i płynnie. Zmniejsza tarcie, a także obniża temperaturę, przez co znacząco przedłuża żywotność pewnych elementów. W zależności od przeznaczenia stosuje się inny rodzaj oleju. (więcej…)

Jak pozbyć się przykrego zapachu z auta?

Nieładny zapach w aucie jest trudny do usunięcia. Jego przyczyn może być wiele: palenie papierosów, pleśń, rozlane substancje. Czasami trudno jest zlokalizować źródło nieprzyjemnej woni. Zapachy samochodowe niewiele pomagają, czasem wręcz pogarszają sytuację. Jak pozbyć się uciążliwego zapachu?  (więcej…)

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w aucie?

Tapicerka w samochodzie może bazować na różnych, często skrajnie odmiennych materiałach. Niektóre z popularnych propozycji tapicerka materiałowa, tapicerka welurowa, tapicerka z alcantary, a także tapicerka skórzana. Ostatnia z wymienionych opcji stosowana jest w bardziej luksusowych, eleganckich pojazdach. Jeśli jesteś posiadaczem samochodu wyposażonego w taką powierzchnię, być może zastanawiasz się, jak skutecznie dbać o jej wygląd. Dlaczego regularna pielęgnacja ma tak duże znaczenie? Jakich środków warto używać? Jakie metody stosować, a jakich unikać? Kwestie te wyjaśniamy w naszym artykule. (więcej…)

Co trzeba wiedzieć o mieszaniu płynu do chłodnic?

Płyn chłodniczy pełni w samochodzie istotną rolę. Jego głównym zadaniem jest wydłużenie żywotności układu chłodzenia jednostki napędowej. Co więcej, zapobiega przed zamarzaniem i co ważne przed przegrzewaniem pojazdu. Mianowicie w trakcie spalania paliwa wytwarzane są duże ilości ciepła, które mogą uszkadzać system napędowy. Te nadmiary pochłania układ chłodniczy, który je schładza poprzez płyn do chłodnic i ponownie wprowadza do obiegu. Oprócz tego płyn zabezpiecza chłodnicę przed korozją oraz przeciwdziała wytrącaniu się osadom. Niezwykle ważna jest zatem kontrola jego poziomu oraz regularna wymiana, którą powinno się przeprowadzać co 3-5 lat. W międzyczasie kluczowe jest uzupełnianie braków przy wykorzystaniu wyłącznie przeznaczonych do tego celu płynów. (więcej…)

Co oznaczają kolory płynu chłodniczego?

Płyn do chłodnic pełni bardzo ważne funkcje w układzie chłodniczym, jest on  odpowiedzialny za m.in. odprowadzanie ciepła i cały stan układu chłodzenia. Płyn chłodniczy dbając  o optymalną temperaturę silnika naszego auta, dba jednocześnie o jednostkę napędową, chroni silnik przed ryzykiem zamarzania i korozji, na którą może być on narażony zimą. Biorąc pod uwagę rolę, jaką pełni płyn chłodniczy warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej i poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. (więcej…)

Producenci

Platinum producent2 Grupa AMTRA logo producent4 producent5  
FUCHS logo producent8 producent9 OKS Sędziszów  

 

Aktualności

05/03/2021

Historia logotypów Buwar na kanale “Herby, Flagi, Logotypy”

Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypów Naszej Firmy. Tylko na kanale “HERBY, FLAGI, LOGOTYPY” zobaczycie pierwszy i historyczny znak graficzny Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego “BUWAR”:

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

27/03/2019

Buwar sponsorem meczu Miedzi Legnica

Miło nam poinformować, że Buwar Sp. z o.o. była SPONSOREM MECZU o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Lechem Poznań. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:2. Warto przypomnieć, że Nasza Spółka jako członek Klubu Biznesu Miedzi Legnica wspi...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: biuro@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

Klaudiusz Urbanowicz

tel. 691-40-79-76
e-mail: klaudiusz.urbanowicz@buwar.pl  

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun: Przemysław Krzyżanowski

 

tel. 693-842-833
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA