Jak uchronić samochód przed gryzoniami?

Gryzonie mogą wyrządzić wiele szkód w Twoim samochodzie, dlatego ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony pojazdu. Pozostawiają nieprzyjemny zapach oraz odchody, czasem potrafią także pogryźć kable lub elementy z tworzywa sztucznego. W tym artykule znajdziesz kilka porad i wskazówek, jak ustrzec się przed obecnością nieproszonych gości i ewentualnymi zniszczeniami. (więcej…)

Jak pozbyć się osadów metalicznych z felg?

Felgi samochodowe są stale narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. W trakcie eksploatacji pojazdu może się na nich pojawić metaliczny osad, który niszczy ich strukturę. Dlatego też ważne jest, aby regularnie czyścić felgi i usuwać z nich wszelkie zabrudzenia. W poniższym wpisie wyjaśniamy, jakie preparaty sprawdzą się podczas usuwania metalicznych osadów. Zachęcamy do lektury! (więcej…)

Do czego stosuje się smar silikonowy?

Smar silikonowy to substancja penetrująco-smarująca, która jest wykonana na bazie silikonów organicznych. Zadaniem smaru silikonowego jest zmniejszanie tarcia między powierzchniami różnych elementów poruszających się względem siebie. Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, do czego wykorzystywany jest smar silikonowy i jakie ma właściwości. (więcej…)

Jakie właściwości płynów hamulcowych warto uwzględnić przy ich zakupie?

Płyn hamulcowy pełni wiele ważnych funkcji w układzie hamulcowym. Jego zadaniem jest przenoszenie sił z pedału hamulca na tarcze lub bębny hamulcowe. Ponadto odpowiada on za chłodzenie układu hamulcowego i zapobiega jego korozji. Ważne jest, aby miał on dobre parametry. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, jakie właściwości płynu hamulcowego należy uwzględnić przy zakupie. (więcej…)

Jak wymienić płyn hamulcowy?

Płyn hamulcowy to ważny płyn eksploatacyjny w każdym aucie, a jego zadaniem jest przenoszenie siły nacisku z pedału hamulca na tarcze lub bębny hamulcowe. W efekcie możliwe jest zatrzymanie lub zwolnienie pojazdu. Ważne jest, aby regularnie wymieniać płyn hamulcowy, aby zapobiec jego zanieczyszczeniu. Sprawdź poniżej, jak powinna wyglądać wymiana płynu hamulcowego i dlaczego ważna jest systematyczna wymiana. (więcej…)

Jak dbać o łożyska w samochodzie?

Łożyska w samochodzie mają za zadanie ograniczyć tarcie pomiędzy ruchomymi elementami i zabezpieczać je przed uszkodzeniem. Ważne jest jednak, aby odpowiednio zabezpieczać łożyska samochodowe, co może mieć duży wpływ na ich żywotność i prawidłowe działanie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem, gdzie wyjaśniamy, w jaki sposób należy dbać o łożyska i jakich smarów używać. Życzymy udanej lektury. (więcej…)

Od czego zależy częstotliwość wymiany oleju silnikowego?

Olej silnikowy to niezwykle ważny płyn eksploatacyjny, który zmniejsza tarcie pomiędzy elementami jednostki napędowej i może wydłużyć żywotność silnika. Ważne jest, aby regularnie wymieniać olej silnikowy i dopasowywać jego rodzaj do danego auta. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, od czego zależy częstotliwość wymiany oleju i podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze oleju. (więcej…)

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego oleju silnikowego?

Oleje silnikowe różnią się między sobą wieloma parametrami. Mają odmienną lepkość, klasę oraz różnią się składem. Ważne jest, aby olej silnikowy był odpowiednio dopasowany do modelu pojazdu, ale też powinien mieć wysoką jakość. Jak wybrać dobry olej silnikowy do samochodu? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania. (więcej…)

Jakie znaczenie dla pracy silnika ma właściwy olej?

Odpowiednie smarowanie to podstawa to zachowania właściwości silnika i utrzymania go w dobrym stanie mechanicznym. Jednym z kluczowych elementów, które mają wpływ na stan silnika samochodowego, jest olej. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym wyjaśniamy, jakie znaczenie dla pracy silnika ma odpowiedni olej i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. (więcej…)

Jakie są różnice między olejem samochodowym syntetycznym a półsyntetycznym?

Oleje samochodowe różnią się między sobą nie tylko jakością, ale też składem. Dużą popularnością cieszą się oleje syntetyczne i półsyntetyczne, które odpowiednio dobrane mogą skutecznie zabezpieczyć silnik samochodowy przed zatarciem. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, czym różnią się między sobą olej syntetyczny i olej półsyntetyczny. Życzymy udanej lektury. (więcej…)

Producenci

Orlen producent2 Grupa AMTRA logo producent4 producent5  
FUCHS logo producent8 producent9 OKS Sędziszów  

 

Aktualności

12/05/2022

Szkolenie produktowe MOTUL

22 kwietnia 2022 r. w siedzibie naszej Spółki odbyło się szkolenie produktowe MOTUL. Technologia & Produkty były myślą przewodnią spotkania, które poprowadził Piotr Pyrka z Motul Deutschland. Prowadzący przedstawił nowości w szerokiej ofercie produktów Motul oraz omówił trendy ry...

05/03/2021

Historia logotypów Buwar na kanale “Herby, Flagi, Logotypy”

Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypów Naszej Firmy. Tylko na kanale “HERBY, FLAGI, LOGOTYPY” zobaczycie pierwszy i historyczny znak graficzny Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego “BUWAR”:

05/02/2020

Czy można samemu wymienić filtr powietrza?

W każdym samochodzie znajduje się kilka filtrów, które wymagają okresowej wymiany. W przypadku niektórych jest ona stosunkowo łatwa i można wykonać ją samodzielnie, inne będą natomiast wymagać wizyty w warsztacie samochodowym. Jak wygląda to w przypadku filtra powietrza i czy zastąpie...

Kontakt

Dział handlowy

Tel. 076/850-67-78 w 25,26
e-mail: sklep@buwar.pl

Dział marketingu

Tel. 076/ 850-67-78 w. 35
e-mail: marketing@buwar.pl

ul. Nowodworska 41
59-220 Legnica

Sklep internetowy : Buwar24.pl

Opiekun:

Krzysztof Setla

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Legnica, powiat legnicki, powiat jaworski, powiat średzki, powiat wołowski i powiat górowski

nasz firma

Opiekun:

Przemysław Krzyżanowski

tel. 693-84-28-33
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Miasto Wrocław, powiat wrocławski, powiat oławski, powiat brzeski, powiat nyski, powiat opolski, miasto Opole, powiat prudnicki

nasz firma

 

Opiekun:

Klaudiusz Urbanowicz

tel. 691-40-79-76
e-mail: klaudiusz.urbanowicz@buwar.pl  

Miasto Wałbrzych, powiat wałbrzyski, powiat świdnicki, powiat dzierżoniowski, powiat strzeliński, powiat kłodzki i powiat ząbkowicki

nasz firma

 

Opiekun: Przemysław Krzyżanowski

 

tel. 693-842-833
e-mail: przemyslaw.krzyzanowski@buwar.pl

Powiat trzebnicki, powiat oleśnicki, powiat milicki, miasto Leszno, powiat leszczyński, powiat rawicki, powiat krotoszyński, powiat gostyński i powiat kępiński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 601-84-47-36
e-mail: krzysztof.setla@buwar.pl

Miasto Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, powiat zgorzelecki, powiat bolesławiecki, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat złotoryjski i powiat kamiennogórski

nasz firma

 

Opiekun:

Grzegorz Wojtasik

tel. 601-42-98-77
e-mail: grzegorz.wojtasik@buwar.pl

Miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski, powiat lubiński, powiat polkowicki, powiat głogowski, powiat żarski, powiat żagański, powiat nowosolski, powiat wschowski, powiat świebodziński

nasz firma

 

Opiekun:

 

tel. 76 850-67-78
e-mail: marketing@buwar.pl

Wszystkie powiaty Dolnego Śląska

nasz firma

 

  • Siedziba GŁÓWNA
  • Trasa LEGNICA
  • Trasa WROCŁAW
  • Trasa WAŁBRZYCH
  • Trasa RAWICZ
  • Trasa JELENIA GÓRA
  • Trasa ZIELONA GÓRA
  • Trasa PRZEMYSŁOWA