Czym i jak czyścić felgi samochodowe?

felgi

Mycie auta to nie tylko pozbycie się zabrudzeń z szyb i karoserii. Pielęgnacja powinna obejmować także felgi. Kurz i piasek to niejedyne zabrudzenia, które się na nich pojawiają. O wiele trudniejsze do usunięcia są ciemne, metaliczne zanieczyszczenia, które powstają wskutek kontaktu klocków z tarczami hamulcowymi podczas hamowania. Jak się ich pozbyć? Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiemy Ci, w jaki sposób i przy użyciu jakich preparatów czyścić felgi samochodowe.

Jak pozbyć się zabrudzeń z felg samochodowych?

Aby utrzymać felgi w czystości, należy przede wszystkim dbać o nie regularnie. Im częściej będziesz je czyścił, tym mniej wysiłku będzie Cię to kosztowało. Jeśli będziesz je myć raz na pół roku, możesz mieć pewność, że jedno umycie nie wystarczy. Wówczas nie pomogą Ci nawet najlepszej jakości preparaty, dlatego pamiętaj, by dbać o felgi nie tylko od święta. Kurz i błoto łatwo usuniesz już przy użyciu zwykłej wody. Najlepiej używać do tego myjki ciśnieniowej, ale wiadro z wodą też się nada. Sama woda nie jest jednak skuteczna przy trudnych do usunięcia zabrudzeniach.

W ich przypadku najpierw powinieneś dokładnie spłukać felgi wodą, by usunąć z nich piasek. Dalej sprawdzi się użycie preparatu czyszczącego, najlepiej o konsystencji żelu, który nie spłynie od razu po nałożeniu. Takie środki czyszczące do felg znajdziesz w naszej hurtowni chemii samochodowej Buwar. Preparaty o gęstej konsystencji najłatwiej aplikować przy pomocy rozpylacza. W trudno dostępnych miejscach możesz je rozprowadzić przy użyciu pędzelka lub miękkiej szczotki. Pamiętaj jednak, by nie używać szczotek z twardym włosiem.

Przy zabrudzeniach metalicznych sprawdzają się za to preparaty, które wywołują tzw. efekt krwawienia. Środki wchodzą w reakcje z zabrudzeniami, w efekcie tego zmieniają kolor na czerwony. Po odczekaniu chwili od ich nałożenia trzeba je dokładnie spłukać. Ostatnim etapem czyszczenia felg powinno być polerowanie. Zrobisz to przy użyciu dostępnych w sklepach past polerskich lub wosków nabłyszczających. Takie preparaty zabezpieczą powierzchnie przed wchłanianiem zanieczyszczeń, dzięki czemu w przyszłości łatwiej będzie Ci je czyścić.