Smar silikonowy na zimę

Smar silikonowy

Jedną z największych zimowych zmor każdego kierowcy są przymarzające uszczelki. Warto wcześniej zadbać o konserwację elementów gumowych w samochodzie. Smar silikonowy będzie najlepszym rozwiązaniem, ale należy go zaaplikować w temperaturze powyżej zera. Wówczas lepiej zwiąże się z powierzchnią uszczelki i będzie długo chronił przed mrozem. Oprócz tego smar silikonowy zapobiegnie zużyciu się gumy i będzie ją odpowiednio pielęgnował.

Konserwacja uszczelek

Wraz z nadejściem zimy i spadkami temperatury pogarsza się stan uszczelek gumowych. Najpierw uszczelki zaczynają twardnieć, a następnie kruszą się i trzeba je wymieniać. Wówczas we wnętrzu pojazdu powstają przedmuchy i słyszalne świsty. Wilgoć, która osadza się na gumie, powoduje mocniejsze przyleganie do obramowania drzwi. Podczas pierwszych mrozów wilgoć zmienia się w lód i zwiększa swoją objętość. Na skutek tego drzwi przymarzają, a kierowca nie może dostać się do auta. Konserwacja uszczelek jest prosta i nie wymaga wysokich nakładów finansowych. Wystarczy zaaplikować smar silikonowy, zwiększający elastyczność gumy oraz zapobiegający nadmiernemu osadzaniu się wody. Preparat zapobiega przymarzaniu i przedłuża trwałość gumy, dzięki silikonowi.

Wygodna aplikacja

Smar silikonowy cechuje się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i chemiczne. Preparat jest wytrzymały i hydrofobowy, co czyni go idealnym materiałem uszczelniającym. Swoje właściwości zachowuje nawet przy dużych różnicach temperatur. Do konserwacji uszczelek najlepiej sprawdzi się smar silikonowy w sprayu. Po równomiernym rozpyleniu najlepiej przetrzeć uszczelkę ścierką. Specjalna dysza umożliwia aplikację smaru w trudnodostępne miejsca. Oprócz konserwacji gumowych uszczelek można jeszcze zabezpieczyć zamki w aucie przed zamarzaniem. Dobrze sprawdzi się jeszcze preparat z aplikatorem z gąbki, ułatwiający nakładanie smaru. Smar silikonowy oprócz zastosować w motoryzacji sprawdzi się idealnie w konserwacji uszczelek. Preparaty mają bardzo atrakcyjną cenę, dużą pojemność i szerokie zastosowanie.