Kosmetyki samochodowe. Jakość produktów ma znaczenie!

Kosmetyki samochodowe. Jakość produktów ma znaczenie!

To, że o samochód należy dbać, nie ulega wątpliwości. Jedni właściciele aut wolą oddawać je do mycia i sprzątania do ręcznych myjni samochodowych, inni z kolei twierdzą, że raz na jakiś czas lubią posprzątać samochód sami. Ta druga grupa przeważnie gromadzi w garażu różnego rodzaju kosmetyki samochodowe, dzięki którym mogą do porządku doprowadzić zarówno karoserię i szyby swojego auta, jak i tapicerkę czy pulpit. O czym warto pamiętać myjąc auto na własną rękę?

Delikatność…

Pamiętajmy, że karoseria auta jest wbrew pozorom wrażliwa. Unikajmy mycia samochodu w upale. Gdy polewamy rozgrzane blachy zimną wodą, ma to fatalny wpływ na lakier. Mycie w palącym słońcu jest również nieefektywne. Piana lub wosk zasychają, zanim zdążymy je dobrze wetrzeć. W lecie auto najlepiej jest myć wczesnym rankiem lub wieczorem, przed zachodem słońca. Zwróćmy uwagę na to, czym myjemy samochód. Warto jest kupić dobrej jakości, miękkie ściereczki. Jeśli używamy do mycia kawałków starej pościeli może okazać się, że zarysujemy lakier fragmentem suwaka lub guzika. Starajmy się nie szorować i nie drapać lakieru. Rozbite na nim owady są czasami ciężkie do usunięcia, jednak bezpieczniejsze na lakieru będzie usunięcie ich przy pomocy specjalnego płynu, niż zdrapywanie jednego po drugim.

… i skuteczność

W myciu samochodu równie ważna jest efektywność tego co robimy. W przeciwnym razie zajęcie to może frustrować. Aby mycie było skuteczne, nie wahajmy się przy zakupie specjalistycznych środków do mycia i pielęgnacji poszczególnych powierzchni samochodu. Zawsze używajmy odpowiedniego środka: innego do plastików, innego do szkła, innego do karoserii. Dobrej jakości produkty szybko wykonują swoje zadanie, i mycie nie wymaga czasochłonnego szorowania, na aucie nie pozostają też psujące efekt smugi. Dodatkowo ich efekt utrzymuje się dłużej. Aby podkreślić efekt po wyszorowaniu auta, warto kupić kosmetyki, które w środku samochodu zostawiają przyjemny, owocowy zapach.