Czym charakteryzują się oleje Fuchs?

olej samochodowy

Olej wpływa na pracę samochodu, dlatego nie powinniśmy używać randomowego produktu. Odpowiedni olej to przedłużenie żywotności silnika, mniejsza eksploatacja podzespołów oraz ekonomiczna jazda. Kupując odpowiedni produkt, można cieszyć się płynną jazdą, a także uniknąć wielu usterek. Kierowcy, ze względu na jego plusy, doceniają olej Fuchs. Czym on się cechuje? Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Po czym poznać dobry olej?

Dobry produkt poznaje się po tym, jak wpływa na nasze auto. Oleje Fuchs, cieszące się renomą na całym świecie, poprawiają pracę silnika pojazdu, a także chronią jego podzespoły przed zbyt szybkim zużyciem. To możliwie dzięki poprawie właściwości smarnych, co jest szczególnie istotne, gdy silnik musi pracować przy wysokich temperaturach. Natomiast, gdy na zewnątrz jest chłodno, olej ułatwia rozruch silnika, dzięki czemu samochód można bez trudu uruchomić.

Wspomniany produkt odznacza się doskonałą lepkością, co pozwala zabezpieczyć części auta przed tarciem. Olej powinien też chronić silnik przed korozją, co zapewnia ten marki Fuchs. Jadąc autem, trzeba dostosować się do warunków panujących na drogach. Dobrze, więc jeśli olej także będzie dostosowany do pracy zarówno przy małych, jak i dużych prędkościach.

Olej Fuchs = wysoka jakość

Kierowcy doceniają opisywany produkt za to, że nie trzeba go często wymieniać. Dzieje się tak, gdyż olej Fuchs zawiera przeciwutleniacze, co wpływa na jego stosunkowo niskie zużycie. Wykorzystanie technologii XTL® podczas tworzenia produktu sprawia, że rozprowadza się on płynnie po silniku, dzięki czemu ten może pracować na najwyższych obrotach. Co jeszcze wyróżnia olej marki Fuchs? Podczas pracy silnika wychwytuje on zanieczyszczenia takie jak sadza i drobiny metalu, gromadzące się w wyniku tarcia metalowych części. Następnie kieruje go do filtra, a stamtąd zostaje on usunięty z obiegu, co poprawia wydajność pojazdu.