Czyste auto jest wizytówką każdego kierowcy. I o ile regularne mycie karoserii jest oczywistością, o tyle nie wszyscy pamiętają o regularności przy czyszczeniu wnętrza samochodu. Okazuje się, że usuwanie śmieci i resztek jedzenia nie wystarczy, by utrzymać czystość w aucie. Równie ważne jest systematyczne odkurzanie wycieraczek i tapicerki oraz usuwanie kurzu z kokpitu. Deska rozdzielcza to miejsce, w którym zbiera się najwięcej zabrudzeń, dlatego warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Jak dbać o kokpit i jakie preparaty do czyszczenia warto wybierać? Na te i inne pytania dotyczące czyszczenia kokpitu, odpowiadamy w dalszej części artykułu.
Jak dbać o czystość kokpitu?
Czyszczenie kokpitu powinno być na stałe wpisane do grafiku każdego kierowcy. Choć czynność ta wydaje się błaha, odgrywa istotną rolę. Ścieranie kurzu z deski rozdzielczej oraz dezynfekcja plastików wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale pozwala też pozbyć się zanieczyszczeń, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jak zatem utrzymać kokpit w czystości? Zadanie jest proste. Wystarczy przynajmniej raz w miesiącu poświęcić kilka minut na dokładne czyszczenie i pielęgnację deski rozdzielczej. Do tego celu najlepiej stosować sprawdzone preparaty, wcierając je w powierzchnię kokpitu ściereczką z mikrofibry W naszej hurtowni chemii samochodowej BUWAR znaleźć można wiele środków przeznaczonych do usuwania zabrudzeń oraz konserwacji kokpitu.
W naszej ofercie dostępne są zarówno mokre chusteczki, jak i specjalne pianki pielęgnacyjne. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Środki przeznaczone do czyszczenia kokpitu oprócz tego, że muszą usuwać zabrudzenia, powinny również zabezpieczać powierzchnię przed wchłanianiem nowych. Takie preparaty świetnie radzą sobie z kurzem i odciskami palców. Ponadto odświeżają kolor oraz chronią plastiki przed szybkim starzeniem. Ważne jest także to, by wyróżniały je właściwości antystatyczne, dzięki którym można ograniczyć gromadzenie się kurzu. Warto też zapamiętać, by do pielęgnacji deski rozdzielczej wybierać środki o matowym wykończeniu, z kolei do plastików można używać płynów nabłyszczających.